Adresse :

 

Halsvej 199, Vester Hassing

9310 Vodskov

Tlf.: 98256474

E-mail: v-h-s@mail.tele.dk

HVEM ER VI ?   :   RIFFEL NYT   :   PISTOL NYT   :   STÆVNER   :  KALENDER   :   SPONSORER   :   KONTAKT  :  FOLDER 2013-2014  :  ARKIV

  

RIFFEL NYT

Opdateret 11. marts 2014

 

Generalforsamling i Vester Hassing Skytteforening d. 25. februar - her mødte der i alt 14 personer frem ..bestyrelse + medlemmer af vor forening. Anton Andersen havde valgt at forlade bestyrelsen, og i stedet for Anton blev Jens Nielsen valgt ind. Britta som var suppleant ønskede heller ikke at fortsætte, så her overtog Henrik Schultz denne post.

Vi håber på en god sæson, og det nye elektroniske anlæg er snart på vej..kommer her i marts og vil blive installeret efter afslutning på indendørssæsonen.

På mandags vagten udskiftes Anton Andersen med John Thomsen. Jens Nielsen indgår i onsdags teamet.

 

TILLYKKE MED JERES SUPER RESULTATER

 

RESULTATLISTE
Nordjysk Mesterskab 15m riffel for Ungdom 2014

 

 

Holdkonkurrence: 15 meter gevær - børnehold

1 Vodskov Skytteforening
102409 Magnus Larsen Klasse: MB1 200/14    200/13    400/27
109982 Christine Svindborg Klasse: MB1 200/13    200/09    400/22
111109 Bastian Boldt Klasse: MB1 200/13    199/10    399/23
94800 Trine Herskind Klasse: MB1 199/07    198/10    397/17
Total 1596/89

2 Vester Hassing Skf.
103892 Kasper Schultz Klasse: MB1 199/11    200/16    399/27
104886 Emil L. Nielsen Klasse: MB1 195/10    200/11    395/21
103890 Hanna Houen Jensen Klasse: MB1 200/08    199/10    399/18
98051 Jonas Brix Kristensen Klasse: MB1 200/12    198/11    398/23
Total 1591/89

3 Skf. Kimbrerne
96844 Christian Nedergaard Klasse: MB1 200/13    200/07    400/20
98920 Frederik Rubæk Klasse: MB1 198/08    199/07    397/15
102178 Bastian Stenmo Klasse: MB1 197/08    197/06    394/14
101585 Jonas N. Rasmussen Klasse: MB1 197/05    196/08    393/13
Total 1584/62

4 Ulsted Skf.
109401 Frederik Kirk Klasse: MB1 199/12    200/11    399/23
109398 Nicoline Holm Pedersen Klasse: MB2 193/04    199/09    392/13
103011 Gry Abildgaard Zaar Lassen Klasse: MB1 199/13    198/13    397/26
109547 Christian Kirk Klasse: MB2 198/09    193/01    391/10
Total 1579/72

 

 

Holdkonkurrence: 15 meter gevær - juniorhold

1 Vester Hassing Skf.
92905 Kaj Mørk Klasse: MJ1 199/10    200/14    399/24
93828 Magnus Dahl Klasse: MJ1 199/13    200/08    399/21
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: MJ1 199/11    199/09    398/20
94453 Frederik Axelsen Klasse: MJ1 200/13    199/14    399/27
Total 1595/92

2 Løgstør Sportsskytteklub
85492 Martin Jensen Klasse: MJ1 200/14    200/13    400/27
93031 Simon Andersen Klasse: MJ1 200/07    199/10    399/17
90082 Emil Myrup Langgaard Klasse: MJ2 199/14    198/09    397/23
100092 Frederik B. Sørensen Klasse: MJ2 196/05    194/03    390/08
Total 1586/75

3 Aalborg Skyttekreds
86372 Christinna Herskind Klasse: MJ1 198/11    200/07    398/18
92345 Daniel H. Pedersen Klasse: MJ1 198/04    199/10    397/14
87248 Rune Bergmann Klasse: MJ2 199/09    198/08    397/17
102935 Victor B. Nielsen Klasse: MJ2 196/08    196/09    392/17
Total 1584/66

4 Hobro Egnens Skytteforening
87580 Daniel Mørk Klasse: MJ1 197/10    198/07    395/17
95829 Gitte Bertelsen Klasse: MJ1 197/05    197/06    394/11
99366 Mike R. M. Jensen Klasse: MJ2 195/06    196/06    391/12
106288 Sally Nielsen Klasse: MJ2 193/05    193/04    386/09
Total 1566/49

 

 

Holdkonkurrence: 15 meter luftriffel - børnehold

1 Vester Hassing Skf.
103892 Kasper Schultz Klasse: MB1 200/11    200/10    400/21
104416 Lea Gertz Klasse: MB1 199/06    200/05    399/11
97824 Tobias E. Sørensen Klasse: MB1 200/06    199/07    399/13
103890 Hanna Houen Jensen Klasse: MB1 197/03    196/02    393/05
Total 1591/50

2 Vilsted Skf.
108495 Thea Key Hald Klasse: MB1 199/06    200/03    399/09
11872 Mathias Levinsen Klasse: MB1 197/09    199/04    396/13
94918 Emil Malmkjær Klasse: MB2 200/13    199/10    399/23
104214 Pernille Nielsen Klasse: MB1 199/05    195/05    394/10
Total 1588/55

3 Løgstør Sportsskytteklub
84243 Max B. S. Raunkjær Klasse: MB1 198/07    200/11    398/18
100088 Emma Myrup Langgaard Klasse: MB1 198/06    199/03    397/09
113369 Dirch Pedersen Klasse: MB1 200/05    199/07    399/12
110824 Simon Pedersen Klasse: MB1 195/04    197/04    392/08
Total 1586/47

4 Hjørring Skytteforening
106441 Thomas Grøn Bendixen Klasse: MB1 200/10    200/10    400/20
101606 Filip Friberg Nielsen Klasse: MB2 190/02    198/05    388/07
102834 Malthe Nielsen Klasse: MB1 198/10    196/08    394/18
104139 Morten Lindberg Larsen Klasse: MB2 193/01    189/00    382/01
Total 1564/46

 

 

Holdkonkurrence: 15 meter luftriffel - juniorhold

1 Vester Hassing Skf. 1
92905 Kaj Mørk Klasse: MJ1 200/08    200/03    400/11
94453 Frederik Axelsen Klasse: MJ1 198/05    200/07    398/12
93828 Magnus Dahl Klasse: MJ1 199/07    199/02    398/09
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: MJ1 198/07    197/06    395/13
Total 1591/45

2 Løgstør Sportsskytteklub
93031 Simon Andersen Klasse: MJ1 200/08    199/05    399/13
100092 Frederik B. Sørensen Klasse: MJ2 199/04    198/07    397/11
85492 Martin Jensen Klasse: MJ1 197/04    198/05    395/09
90082 Emil Myrup Langgaard Klasse: MJ2 198/05    195/02    393/07
Total 1584/40

3 Aalborg Skyttekreds
86372 Christinna Herskind Klasse: MJ1 198/09    199/06    397/15
92345 Daniel H. Pedersen Klasse: MJ1 197/03    199/02    396/05
93142 Andreas Vølker Klasse: MJ2 199/05    193/04    392/09
105786 Jonas Pedersen Klasse: MJ2 192/01    191/03    383/04
Total 1568/33

4 Hjørring Skytteforening
96575 Mads Flyvholm Olsen Klasse: MJ1 195/05    199/02    394/07
95631 Mathias Haugaard Mikkelsen Klasse: MJ2 194/03    196/01    390/04
106442 Andreas Flyvholm Olsen Klasse: MJ2 191/02    187/00    378/02
102833 Mathias Østenkær Klasse: MJ2 185/03    182/04    367/07
Total 1529/20

5 Vester Hassing Skf. 2
97825 Frederik Hedemann Klasse: MJ2 199/04    200/11    399/15
104886 Emil L. Nielsen Klasse: MJ1 197/02    197/04    394/06
111294 Nikoline Svendsen Klasse: MJ2 190/04    193/02    383/06
101023 Oliver Munk Klasse: MJ2
Total 1176/27

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Gevær 15 m, Finale børn
1 104385 Jacob Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 400    105.9    505.9
2 107945 Frederik Wasard Thomsen 01-511 Skf. Kimbrerne 400    105.7    505.7
3 96844 Christian Nedergaard 01-511 Skf. Kimbrerne 400    104.9    504.9
4 109982 Christine Svindborg 01-514 Vodskov Skytteforening 400    104.6    504.6
5 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 400    103.9    503.9
5 113921 Linette Koch 01-503 Vadum Skf. 400    103.9    503.9

 

 

Gevær, 15m. - Gevær 15 m, Finale junior
1 94453 Frederik Axelsen 01-513 Vester Hassing Skf. 399    106.6    505.6
2 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 400    104.5    504.5
3 93031 Simon Andersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 399    105.0    504.0
4 82447 Christian Nielsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 399    104.8    503.8
4 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 399    104.8    503.8
6 93828 Magnus Dahl 01-513 Vester Hassing Skf. 399    103.5    502.5
7 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 399    101.3    500.3

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 200/14    200/13    400/27
2 104385 Jacob Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 200/11    200/11    400/22
3 107945 Frederik Wasard Thomsen 01-511 Skf. Kimbrerne 200/12    200/10    400/22
4 109982 Christine Svindborg 01-514 Vodskov Skytteforening 200/13    200/09    400/22
5 96844 Christian Nedergaard 01-511 Skf. Kimbrerne 200/13    200/07    400/20
6 103892 Kasper Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 199/11    200/16    399/27
7 97824 Tobias E. Sørensen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/12    200/13    399/25
8 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 199/12    200/11    399/23
8 109401 Frederik Kirk 01-509 Ulsted Skf. 199/12    200/11    399/23
8 114684 Mads Lynge 01-513 Vester Hassing Skf. 199/12    200/11    399/23
11 103696 Louise Karstoft 01-514 Vodskov Skytteforening 199/10    200/12    399/22
11 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/10    200/12    399/22
13 84243 Max B. S. Raunkjær 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/16    199/08    399/24
14 111109 Bastian Boldt 01-514 Vodskov Skytteforening 200/13    199/10    399/23
15 96845 Frederik H. Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 200/09    199/13    399/22
16 103890 Hanna Houen Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/08    199/10    399/18
17 100088 Emma Myrup Langgaard 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/08    199/07    398/15
18 98051 Jonas Brix Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/12    198/11    398/23
19 109040 Anna Pejs Wernich Thomsen 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 200/13    198/05    398/18
20 104849 Laura Svavarsdottir 01-511 Skf. Kimbrerne 197/05    200/10    397/15
21 110080 Kristoffer Thomsen 01-511 Skf. Kimbrerne 198/08    199/08    397/16
22 98920 Frederik Rubæk 01-511 Skf. Kimbrerne 198/08    199/07    397/15
23 103011 Gry Abildgaard Zaar Lassen 01-509 Ulsted Skf. 199/13    198/13    397/26
24 94800 Trine Herskind 01-514 Vodskov Skytteforening 199/07    198/10    397/17
25 102834 Malthe Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 199/08    197/08    396/16
26 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/10    200/11    395/21
27 104214 Pernille Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 196/09    199/09    395/18
28 108493 Jeppe M. Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 199/08    196/08    395/16
29 107984 Natalie Dahl 01-511 Skf. Kimbrerne 199/05    196/05    395/10
30 94918 Emil Malmkjær 01-548 Vilsted Skf. 195/08    199/12    394/20
31 104139 Morten Lindberg Larsen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/10    199/05    394/15
32 99838 Nicki R. M. Jensen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 196/09    198/10    394/19
33 97889 Luckas Heby Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/05    198/04    394/09
34 102178 Bastian Stenmo 01-511 Skf. Kimbrerne 197/08    197/06    394/14
35 101585 Jonas N. Rasmussen 01-511 Skf. Kimbrerne 197/05    196/08    393/13
36 11872 Mathias Levinsen 01-548 Vilsted Skf. 196/07    196/07    392/14
37 98454 Rasmus Greth Sørensen 01-511 Skf. Kimbrerne 193/05    197/07    390/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 113921 Linette Koch 01-503 Vadum Skf. 200/11    200/13    400/24
2 90144 Linnea Dyrskjøt 01-503 Vadum Skf. 197/06    200/04    397/10
3 113369 Dirch Pedersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/11    199/11    397/22
4 113586 Christian Bols Pedersen 01-513 Vester Hassing Skf. 198/06    199/08    397/14
5 111030 Ida Juul 01-511 Skf. Kimbrerne 196/07    200/12    396/19
6 105281 Nikolaj Ringgård 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 198/05    198/09    396/14
7 108955 Silja Francoise Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/07    198/09    395/16
8 114843 Jens Kaae Rasmussen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/06    198/09    395/15
9 110824 Simon Pedersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/09    196/08    395/17
10 114431 Rasmus M. Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 196/07    198/05    394/12
11 114947 Patrick Kolmorgen 01-503 Vadum Skf. 196/02    198/04    394/06
12 108495 Thea Key Hald 01-548 Vilsted Skf. 197/06    197/07    394/13
13 113368 Alex Rahr Maansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/10    195/08    394/18
14 114445 Lucas Bach 01-511 Skf. Kimbrerne 197/09    196/06    393/15
15 109398 Nicoline Holm Pedersen 01-509 Ulsted Skf. 193/04    199/09    392/13
16 112345 Magnus Søholm 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 193/04    199/05    392/09
17 104375 Freja Møller Pedersen 01-503 Vadum Skf. 194/06    198/10    392/16
18 109169 Sarah Rævdal Tuure 01-503 Vadum Skf. 195/05    196/06    391/11
19 109547 Christian Kirk 01-509 Ulsted Skf. 198/09    193/01    391/10
20 106593 Paulo Larsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/05    194/07    390/12
21 102694 Janick G. Jensen 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 197/02    193/06    390/08
22 108494 Simon Key Hald 01-548 Vilsted Skf. 197/05    193/03    390/08
23 101606 Filip Friberg Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 198/11    192/02    390/13
24 106568 Nicklas Olsen 01-417 Sindal Skyttekreds 195/02    194/06    389/08
25 111032 Frederikke Juul 01-511 Skf. Kimbrerne 196/05    193/03    389/08
26 113918 Christian Lund 01-503 Vadum Skf. 198/07    191/05    389/12
27 105787 Niklas Pedersen 01-503 Vadum Skf. 194/06    193/05    387/11
28 102421 Frederik Andersen 01-514 Vodskov Skytteforening 196/04    191/06    387/10
29 110309 Jeppe Dahlgaard 01-511 Skf. Kimbrerne 190/02    196/04    386/06
30 85581 Nina Nielsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 192/04    194/04    386/08
31 91655 Mie Larsen 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 194/07    192/04    386/11
32 112174 Nicklas Dahl Assing 01-511 Skf. Kimbrerne 193/03    192/05    385/08
33 113919 Frederik Eisenhardt 01-503 Vadum Skf. 188/03    193/06    381/09
34 108492 Niclas Pedersen 01-548 Vilsted Skf. 189/02    189/04    378/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 114934 Rasmus B. Hald 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/06    197/06    395/12
2 113757 Mikkel Hartmann Johansen 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening 192/04    196/04    388/08
3 111232 Peter Christensen Nguyen 01-412 Hjørring Skytteforening 193/05    195/07    388/12
4 113585 Anders Christian Uhrenholt 01-508 Skørping Skytteforening 192/04    195/05    387/09
5 111477 Marc Vegeberg Nielsen 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening 194/02    193/07    387/09
6 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 194/06    192/01    386/07
7 114356 Josephine M. Holm 01-511 Skf. Kimbrerne 188/01    196/03    384/04
8 113710 William Ekman Johannesen 01-503 Vadum Skf. 192/03    192/05    384/08
9 111104 Martin Brovn Nielsen 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening 189/04    194/06    383/10
10 113705 Nicolai Mathias Christensen 01-503 Vadum Skf. 191/05    192/02    383/07
11 106592 David Larsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 193/04    190/03    383/07
12 108444 Lea Larsen 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 193/04    189/01    382/05
13 112175 Michalle Dahl Assing 01-511 Skf. Kimbrerne 191/04    190/04    381/08
14 112146 Christoffer Thomsen 01-412 Hjørring Skytteforening 189/02    187/02    376/04
15 110079 Tobias Wiebenson 01-511 Skf. Kimbrerne 190/01    185/00    375/01
16 15629 Frederik Kristian Sørensen 01-509 Ulsted Skf. 187/03    187/01    374/04
17 106933 Mathias B. Andersen 01-532 St. Restrup Skf. 188/00    181/00    369/00
18 110187 Joe Korneliussen 01-532 St. Restrup Skf. 185/01    183/01    368/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
1 114544 Jacob Evans Jensen 01-511 Skf. Kimbrerne 197/05    197/04    394/09
2 108446 Alexander Ringgaard 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 194/07    194/05    388/12
3 114322 Thomas Pohl 01-511 Skf. Kimbrerne 191/02    195/05    386/07
4 115328 Christian Hvidbak Sørensen 01-511 Skf. Kimbrerne 189/03    196/09    385/12
5 114795 Jacob Nedergaard 01-511 Skf. Kimbrerne 189/03    196/04    385/07
6 115405 Jonas M. Madsen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 191/03    193/04    384/07
7 111667 Sebastian Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 191/02    192/07    383/09
8 114794 Emil Bøgvad Mølhave 01-511 Skf. Kimbrerne 189/01    193/03    382/04
9 114932 Anne Jelstrup 01-511 Skf. Kimbrerne 193/04    189/04    382/08
10 114528 Emil Løfqvist 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 192/02    188/00    380/02
11 115325 Sheila Lindgaard 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening 184/02    184/01    368/03
12 113444 Nicklas Poulsen 01-412 Hjørring Skytteforening 185/02    182/03    367/05
13 113442 Lars Padfield 01-412 Hjørring Skytteforening 186/03    181/01    367/04
14 106408 Tue Winther Bartholomæussen 01-417 Sindal Skyttekreds 180/02    184/01    364/03
15 112148 Lucas Friberg 01-412 Hjørring Skytteforening 170/01    168/01    338/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J1
1 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/14    200/13    400/27
2 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 199/10    200/16    399/26
3 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 199/10    200/14    399/24
4 93828 Magnus Dahl 01-513 Vester Hassing Skf. 199/13    200/08    399/21
5 94453 Frederik Axelsen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/13    199/14    399/27
6 82447 Christian Nielsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 200/12    199/09    399/21
7 93031 Simon Andersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/07    199/10    399/17
8 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/11    200/07    398/18
9 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 199/11    199/09    398/20
10 92345 Daniel H. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/04    199/10    397/14
11 11721 Tobias Engberg Hansen 01-548 Vilsted Skf. 199/05    198/12    397/17
12 105786 Jonas Pedersen 01-503 Vadum Skf. 199/05    198/09    397/14
13 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 198/06    198/10    396/16
14 96575 Mads Flyvholm Olsen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/06    200/06    395/12
15 87580 Daniel Mørk 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/10    198/07    395/17
16 95829 Gitte Bertelsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/05    197/06    394/11
17 97292 Jonas Barsted Christensen 01-503 Vadum Skf. 195/05    194/10    389/15
18 111624 Lærke Abildgaard Zaar Lassen 01-509 Ulsted Skf. 195/08    194/05    389/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J2
1 92563 Rasmus Mikkelsen 01-503 Vadum Skf. 198/07    200/08    398/15
2 90082 Emil Myrup Langgaard 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/14    198/09    397/23
3 87248 Rune Bergmann 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/09    198/08    397/17
4 102935 Victor B. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/08    196/09    392/17
5 106581 Bjarke Hebsgaard 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/10    195/05    392/15
6 93142 Andreas Vølker 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/10    194/06    392/16
7 99366 Mike R. M. Jensen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 195/06    196/06    391/12
8 113914 Jean Jasinski 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/11    195/06    390/17
9 89388 Frederik Nørgaard Pedersen 01-532 St. Restrup Skf. 195/04    195/06    390/10
10 100092 Frederik B. Sørensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 196/05    194/03    390/08
11 111294 Nikoline Svendsen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/04    192/04    388/08
12 106288 Sally Nielsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 193/05    193/04    386/09
13 15818 Nicoline Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 187/01    197/06    384/07
14 106442 Andreas Flyvholm Olsen 01-412 Hjørring Skytteforening 190/02    194/05    384/07
15 16821 Frej Czapkowski Thrane 01-532 St. Restrup Skf. 191/00    193/04    384/04
16 102833 Mathias Østenkær 01-412 Hjørring Skytteforening 193/04    191/04    384/08
17 99925 Kasper Albrektsen 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 195/05    189/02    384/07
18 95631 Mathias Haugaard Mikkelsen 01-412 Hjørring Skytteforening 189/03    194/06    383/09
19 111133 Mads Wolf Kjærsgaard 01-501 Aalborg Skyttekreds 190/05    191/03    381/08
20 106059 Andreas Erbs 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 191/04    186/01    377/05
21 110811 Fabian B. Isaksen 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 187/04    185/04    372/08

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK1
1 84243 Max B. S. Raunkjær 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/16
2 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 200/14
3 109040 Anna Pejs Wernich Thomsen 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 200/13
3 109982 Christine Svindborg 01-514 Vodskov Skytteforening 200/13
3 111109 Bastian Boldt 01-514 Vodskov Skytteforening 200/13
3 96844 Christian Nedergaard 01-511 Skf. Kimbrerne 200/13
7 107945 Frederik Wasard Thomsen 01-511 Skf. Kimbrerne 200/12
7 98051 Jonas Brix Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/12
9 104385 Jacob Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 200/11
10 96845 Frederik H. Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 200/09
11 103890 Hanna Houen Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/08
12 103011 Gry Abildgaard Zaar Lassen 01-509 Ulsted Skf. 199/13
13 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 199/12
13 109401 Frederik Kirk 01-509 Ulsted Skf. 199/12
13 114684 Mads Lynge 01-513 Vester Hassing Skf. 199/12
13 97824 Tobias E. Sørensen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/12
17 103892 Kasper Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 199/11
18 103696 Louise Karstoft 01-514 Vodskov Skytteforening 199/10
18 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/10
20 100088 Emma Myrup Langgaard 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/08
20 102834 Malthe Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 199/08
20 108493 Jeppe M. Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 199/08
23 94800 Trine Herskind 01-514 Vodskov Skytteforening 199/07
24 107984 Natalie Dahl 01-511 Skf. Kimbrerne 199/05
25 110080 Kristoffer Thomsen 01-511 Skf. Kimbrerne 198/08
25 98920 Frederik Rubæk 01-511 Skf. Kimbrerne 198/08
27 102178 Bastian Stenmo 01-511 Skf. Kimbrerne 197/08
28 101585 Jonas N. Rasmussen 01-511 Skf. Kimbrerne 197/05
28 104849 Laura Svavarsdottir 01-511 Skf. Kimbrerne 197/05
30 104214 Pernille Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 196/09
30 99838 Nicki R. M. Jensen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 196/09
32 11872 Mathias Levinsen 01-548 Vilsted Skf. 196/07
33 97889 Luckas Heby Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/05
34 104139 Morten Lindberg Larsen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/10
34 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/10
36 94918 Emil Malmkjær 01-548 Vilsted Skf. 195/08
37 98454 Rasmus Greth Sørensen 01-511 Skf. Kimbrerne 193/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK2
1 113921 Linette Koch 01-503 Vadum Skf. 200/11
2 113368 Alex Rahr Maansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/10
3 110824 Simon Pedersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/09
4 101606 Filip Friberg Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 198/11
4 113369 Dirch Pedersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/11
6 109547 Christian Kirk 01-509 Ulsted Skf. 198/09
7 113918 Christian Lund 01-503 Vadum Skf. 198/07
8 113586 Christian Bols Pedersen 01-513 Vester Hassing Skf. 198/06
9 105281 Nikolaj Ringgård 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 198/05
10 114445 Lucas Bach 01-511 Skf. Kimbrerne 197/09
11 108955 Silja Francoise Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/07
12 108495 Thea Key Hald 01-548 Vilsted Skf. 197/06
12 114843 Jens Kaae Rasmussen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/06
12 90144 Linnea Dyrskjøt 01-503 Vadum Skf. 197/06
15 108494 Simon Key Hald 01-548 Vilsted Skf. 197/05
16 102694 Janick G. Jensen 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 197/02
17 111030 Ida Juul 01-511 Skf. Kimbrerne 196/07
17 114431 Rasmus M. Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 196/07
19 106593 Paulo Larsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/05
19 111032 Frederikke Juul 01-511 Skf. Kimbrerne 196/05
21 102421 Frederik Andersen 01-514 Vodskov Skytteforening 196/04
22 114947 Patrick Kolmorgen 01-503 Vadum Skf. 196/02
23 109169 Sarah Rævdal Tuure 01-503 Vadum Skf. 195/05
24 106568 Nicklas Olsen 01-417 Sindal Skyttekreds 195/02
25 91655 Mie Larsen 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 194/07
26 104375 Freja Møller Pedersen 01-503 Vadum Skf. 194/06
26 105787 Niklas Pedersen 01-503 Vadum Skf. 194/06
28 109398 Nicoline Holm Pedersen 01-509 Ulsted Skf. 193/04
28 112345 Magnus Søholm 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 193/04
30 112174 Nicklas Dahl Assing 01-511 Skf. Kimbrerne 193/03
31 85581 Nina Nielsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 192/04
32 110309 Jeppe Dahlgaard 01-511 Skf. Kimbrerne 190/02
33 108492 Niclas Pedersen 01-548 Vilsted Skf. 189/02
34 113919 Frederik Eisenhardt 01-503 Vadum Skf. 188/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK3
1 114934 Rasmus B. Hald 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/06
2 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 194/06
3 111477 Marc Vegeberg Nielsen 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening 194/02
4 111232 Peter Christensen Nguyen 01-412 Hjørring Skytteforening 193/05
5 106592 David Larsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 193/04
5 108444 Lea Larsen 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 193/04
7 113585 Anders Christian Uhrenholt 01-508 Skørping Skytteforening 192/04
7 113757 Mikkel Hartmann Johansen 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening 192/04
9 113710 William Ekman Johannesen 01-503 Vadum Skf. 192/03
10 113705 Nicolai Mathias Christensen 01-503 Vadum Skf. 191/05
11 112175 Michalle Dahl Assing 01-511 Skf. Kimbrerne 191/04
12 110079 Tobias Wiebenson 01-511 Skf. Kimbrerne 190/01
13 111104 Martin Brovn Nielsen 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening 189/04
14 112146 Christoffer Thomsen 01-412 Hjørring Skytteforening 189/02
15 114356 Josephine M. Holm 01-511 Skf. Kimbrerne 188/01
16 106933 Mathias B. Andersen 01-532 St. Restrup Skf. 188/00
17 15629 Frederik Kristian Sørensen 01-509 Ulsted Skf. 187/03
18 110187 Joe Korneliussen 01-532 St. Restrup Skf. 185/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 114544 Jacob Evans Jensen 01-511 Skf. Kimbrerne 197/05
2 108446 Alexander Ringgaard 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 194/07
3 114932 Anne Jelstrup 01-511 Skf. Kimbrerne 193/04
4 114528 Emil Løfqvist 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 192/02
5 115405 Jonas M. Madsen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 191/03
6 111667 Sebastian Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 191/02
6 114322 Thomas Pohl 01-511 Skf. Kimbrerne 191/02
8 114795 Jacob Nedergaard 01-511 Skf. Kimbrerne 189/03
8 115328 Christian Hvidbak Sørensen 01-511 Skf. Kimbrerne 189/03
10 114794 Emil Bøgvad Mølhave 01-511 Skf. Kimbrerne 189/01
11 113442 Lars Padfield 01-412 Hjørring Skytteforening 186/03
12 113444 Nicklas Poulsen 01-412 Hjørring Skytteforening 185/02
13 112433 Andreas T. Christensen 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening 185/01
14 115325 Sheila Lindgaard 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening 184/02
15 106408 Tue Winther Bartholomæussen 01-417 Sindal Skyttekreds 180/02
16 112148 Lucas Friberg 01-412 Hjørring Skytteforening 170/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J1
1 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/14
2 94453 Frederik Axelsen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/13
3 82447 Christian Nielsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 200/12
4 93031 Simon Andersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/07
5 93828 Magnus Dahl 01-513 Vester Hassing Skf. 199/13
6 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 199/11
7 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 199/10
7 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 199/10
9 105786 Jonas Pedersen 01-503 Vadum Skf. 199/05
9 11721 Tobias Engberg Hansen 01-548 Vilsted Skf. 199/05
11 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/11
12 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 198/06
13 92345 Daniel H. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/04
14 87580 Daniel Mørk 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/10
15 95829 Gitte Bertelsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/05
16 111624 Lærke Abildgaard Zaar Lassen 01-509 Ulsted Skf. 195/08
17 96575 Mads Flyvholm Olsen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/06
18 97292 Jonas Barsted Christensen 01-503 Vadum Skf. 195/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J2
1 90082 Emil Myrup Langgaard 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/14
2 87248 Rune Bergmann 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/09
3 93142 Andreas Vølker 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/10
4 92563 Rasmus Mikkelsen 01-503 Vadum Skf. 198/07
5 106581 Bjarke Hebsgaard 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/10
6 102935 Victor B. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/08
7 100092 Frederik B. Sørensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 196/05
8 111294 Nikoline Svendsen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/04
9 113914 Jean Jasinski 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/11
10 99366 Mike R. M. Jensen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 195/06
11 99925 Kasper Albrektsen 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 195/05
12 89388 Frederik Nørgaard Pedersen 01-532 St. Restrup Skf. 195/04
13 106288 Sally Nielsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 193/05
14 102833 Mathias Østenkær 01-412 Hjørring Skytteforening 193/04
15 106059 Andreas Erbs 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 191/04
16 98709 Pernille Holst Andersen 01-532 St. Restrup Skf. 191/02
17 16821 Frej Czapkowski Thrane 01-532 St. Restrup Skf. 191/00
18 111133 Mads Wolf Kjærsgaard 01-501 Aalborg Skyttekreds 190/05
19 106442 Andreas Flyvholm Olsen 01-412 Hjørring Skytteforening 190/02
20 95631 Mathias Haugaard Mikkelsen 01-412 Hjørring Skytteforening 189/03
21 110811 Fabian B. Isaksen 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 187/04
22 15818 Nicoline Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 187/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Luftgevær 15 m, Finale børn
1 103892 Kasper Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 400    105.1    505.1
2 107342 Emma-Sofie Petersen 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 399    105.2    504.2
2 94918 Emil Malmkjær 01-548 Vilsted Skf. 399    105.2    504.2
4 97824 Tobias E. Sørensen 01-513 Vester Hassing Skf. 399    104.7    503.7
5 104416 Lea Gertz 01-513 Vester Hassing Skf. 399    104.3    503.3
6 108495 Thea Key Hald 01-548 Vilsted Skf. 399    104.0    503.0
7 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 400    102.9    502.9
8 113369 Dirch Pedersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 399    102.6    501.6

 

 

Luftgevær, 15m. - Luftgevær 15 m, Finale junior
1 11721 Tobias Engberg Hansen 01-548 Vilsted Skf. 400    105.5    505.5
2 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 400    104.9    504.9
3 93031 Simon Andersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 399    105.1    504.1
4 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 399    103.3    502.3
5 93828 Magnus Dahl 01-513 Vester Hassing Skf. 398    104.0    502.0
6 94453 Frederik Axelsen 01-513 Vester Hassing Skf. 398    102.9    500.9

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 103892 Kasper Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 200/11    200/10    400/21
2 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 200/10    200/10    400/20
3 104416 Lea Gertz 01-513 Vester Hassing Skf. 199/06    200/05    399/11
4 108495 Thea Key Hald 01-548 Vilsted Skf. 199/06    200/03    399/09
5 107342 Emma-Sofie Petersen 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 200/07    199/08    399/15
6 97824 Tobias E. Sørensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/06    199/07    399/13
7 113369 Dirch Pedersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/05    199/07    399/12
8 84243 Max B. S. Raunkjær 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/07    200/11    398/18
9 98051 Jonas Brix Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/09    198/10    398/19
10 100088 Emma Myrup Langgaard 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/06    199/03    397/09
11 11872 Mathias Levinsen 01-548 Vilsted Skf. 197/09    199/04    396/13
12 97889 Luckas Heby Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/09    197/04    394/13
13 102834 Malthe Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 198/10    196/08    394/18
14 104214 Pernille Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 199/05    195/05    394/10
15 103890 Hanna Houen Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/03    196/02    393/05
16 110824 Simon Pedersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 195/04    197/04    392/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 94918 Emil Malmkjær 01-548 Vilsted Skf. 200/13    199/10    399/23
2 108955 Silja Francoise Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/05    200/03    396/08
3 108494 Simon Key Hald 01-548 Vilsted Skf. 198/05    196/01    394/06
4 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/02    197/05    393/07
5 114934 Rasmus B. Hald 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 195/04    197/04    392/08
6 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/02    195/02    392/04
7 108493 Jeppe M. Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 195/01    196/05    391/06
8 101606 Filip Friberg Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 190/02    198/05    388/07
9 113368 Alex Rahr Maansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 192/02    195/02    387/04
10 104139 Morten Lindberg Larsen 01-412 Hjørring Skytteforening 193/01    189/00    382/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 114684 Mads Lynge 01-513 Vester Hassing Skf. 199/03    199/04    398/07
2 109398 Nicoline Holm Pedersen 01-509 Ulsted Skf. 194/03    200/05    394/08
3 111232 Peter Christensen Nguyen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/05    196/04    391/09
4 108483 Emma Hansen 01-548 Vilsted Skf. 198/06    191/02    389/08
5 111667 Sebastian Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 192/03    186/02    378/05
6 110307 Alberte B. Sørensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 181/01    192/02    373/03
7 115272 Stine Villadsen 01-548 Vilsted Skf. 186/03    186/04    372/07
8 101919 Lonnie Heby Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 177/02    189/01    366/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab J1
1 11721 Tobias Engberg Hansen 01-548 Vilsted Skf. 200/10    200/05    400/15
2 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 200/08    200/03    400/11
3 93031 Simon Andersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/08    199/05    399/13
4 94453 Frederik Axelsen 01-513 Vester Hassing Skf. 198/05    200/07    398/12
5 93828 Magnus Dahl 01-513 Vester Hassing Skf. 199/07    199/02    398/09
6 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09    199/06    397/15
7 92345 Daniel H. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/03    199/02    396/05
8 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 198/06    198/06    396/12
9 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 197/04    198/05    395/09
10 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 198/07    197/06    395/13
11 96575 Mads Flyvholm Olsen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/05    199/02    394/07
12 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/02    197/04    394/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab J2
1 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 199/04    200/11    399/15
2 100092 Frederik B. Sørensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/04    198/07    397/11
3 111624 Lærke Abildgaard Zaar Lassen 01-509 Ulsted Skf. 197/03    198/09    395/12
4 103011 Gry Abildgaard Zaar Lassen 01-509 Ulsted Skf. 195/02    199/06    394/08
5 90082 Emil Myrup Langgaard 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/05    195/02    393/07
6 93142 Andreas Vølker 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/05    193/04    392/09
7 113914 Jean Jasinski 01-501 Aalborg Skyttekreds 193/05    197/09    390/14
8 95631 Mathias Haugaard Mikkelsen 01-412 Hjørring Skytteforening 194/03    196/01    390/04
9 11977 Jonas Engberg Hansen 01-548 Vilsted Skf. 194/03    195/03    389/06
10 111133 Mads Wolf Kjærsgaard 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/03    194/03    386/06
11 111294 Nikoline Svendsen 01-513 Vester Hassing Skf. 190/04    193/02    383/06
12 105786 Jonas Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/01    191/03    383/04
13 106059 Andreas Erbs 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 193/05    189/03    382/08
14 106442 Andreas Flyvholm Olsen 01-412 Hjørring Skytteforening 191/02    187/00    378/02
15 93388 Jonas Holm 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 189/03    187/01    376/04
16 102833 Mathias Østenkær 01-412 Hjørring Skytteforening 185/03    182/04    367/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 103892 Kasper Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 200/11
2 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 200/10
3 98051 Jonas Brix Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/09
4 107342 Emma-Sofie Petersen 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 200/07
5 97824 Tobias E. Sørensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/06
6 113369 Dirch Pedersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/05
7 104416 Lea Gertz 01-513 Vester Hassing Skf. 199/06
7 108495 Thea Key Hald 01-548 Vilsted Skf. 199/06
9 104214 Pernille Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 199/05
10 102834 Malthe Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 198/10
11 84243 Max B. S. Raunkjær 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/07
12 100088 Emma Myrup Langgaard 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/06
13 97889 Luckas Heby Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/09
14 11872 Mathias Levinsen 01-548 Vilsted Skf. 197/09
15 103890 Hanna Houen Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/03
16 110824 Simon Pedersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 195/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse BK2
1 94918 Emil Malmkjær 01-548 Vilsted Skf. 200/13
2 11872 Mathias Levinsen 01-548 Vilsted Skf. 198/07
3 108494 Simon Key Hald 01-548 Vilsted Skf. 198/05
4 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/02
5 108955 Silja Francoise Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/05
6 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/02
7 114934 Rasmus B. Hald 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 195/04
8 108493 Jeppe M. Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 195/01
9 104139 Morten Lindberg Larsen 01-412 Hjørring Skytteforening 193/01
10 113368 Alex Rahr Maansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 192/02
11 101606 Filip Friberg Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 190/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse BK3
1 114684 Mads Lynge 01-513 Vester Hassing Skf. 199/03
2 108483 Emma Hansen 01-548 Vilsted Skf. 198/06
3 111232 Peter Christensen Nguyen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/05
4 109398 Nicoline Holm Pedersen 01-509 Ulsted Skf. 194/03
5 111667 Sebastian Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 192/03
6 115272 Stine Villadsen 01-548 Vilsted Skf. 186/03
7 110307 Alberte B. Sørensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 181/01
8 101919 Lonnie Heby Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 177/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse J1
1 11721 Tobias Engberg Hansen 01-548 Vilsted Skf. 200/10
2 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 200/08
2 93031 Simon Andersen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/08
4 93828 Magnus Dahl 01-513 Vester Hassing Skf. 199/07
5 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09
6 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 198/07
7 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 198/06
8 94453 Frederik Axelsen 01-513 Vester Hassing Skf. 198/05
9 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 197/04
10 92345 Daniel H. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/03
11 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/02
12 96575 Mads Flyvholm Olsen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 93142 Andreas Vølker 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/05
2 100092 Frederik B. Sørensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/04
2 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 199/04
4 90082 Emil Myrup Langgaard 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/05
5 111624 Lærke Abildgaard Zaar Lassen 01-509 Ulsted Skf. 197/03
6 103011 Gry Abildgaard Zaar Lassen 01-509 Ulsted Skf. 195/02
7 11977 Jonas Engberg Hansen 01-548 Vilsted Skf. 194/03
7 95631 Mathias Haugaard Mikkelsen 01-412 Hjørring Skytteforening 194/03
9 113914 Jean Jasinski 01-501 Aalborg Skyttekreds 193/05
10 106059 Andreas Erbs 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 193/05
11 111133 Mads Wolf Kjærsgaard 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/03
12 105786 Jonas Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/01
13 106442 Andreas Flyvholm Olsen 01-412 Hjørring Skytteforening 191/02
14 111294 Nikoline Svendsen 01-513 Vester Hassing Skf. 190/04
15 93388 Jonas Holm 01-531 Lindholm Sports Skytte Klub 189/03
16 102833 Mathias Østenkær 01-412 Hjørring Skytteforening 185/03

 

 

Resultater fra VADUM Stævnet

(foreløbige)

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 103892 Kasper Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 199/09    200/05    399/14 G
4 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/09    199/10    399/19  
7 104385 Jacob Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 195/04    198/07    393/11  
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
3 114843 Jens Kaae Rasmussen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/04    185/02    380/06 B
           
  Gevær, 15m. - Mesterskab J1
2 94453 Frederik Axelsen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/10    200/11    399/21 S
3 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 200/08    199/13    399/21 B
6 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 198/07    199/10    397/17  
7 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 199/08    197/07    396/15  
  Gevær, 15m. - Mesterskab J2
3 111294 Nikoline Svendsen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/05    196/04    392/09 B
  Gevær, 15m. - Mesterskab 2
4 15402 Per Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 176/01    178/00    354/01  
           
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 14658 Louise Pedersen 01-513 Vester Hassing Skf. 194/05    196/06    390/11 G
           
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
3 109338 Jens Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 190/03    193/04    383/07 B
           
  Gevær, 15m. - Klasse BK1
2 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/09 P
4 103892 Kasper Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 199/09 P
6 104385 Jacob Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 195/04  
  Gevær, 15m. - Klasse BK3
1 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/05 P
  Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 114843 Jens Kaae Rasmussen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/04 P
  Gevær, 15m. - Klasse J1
3 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 200/08 P
4 94453 Frederik Axelsen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/10  
5 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 199/08  
7 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 198/07  
8 93828 Magnus Dahl 01-513 Vester Hassing Skf. 196/08  
           
           
  Gevær, 15m. - Klasse J2
2 111294 Nikoline Svendsen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/05 P
  Gevær, 15m. - Klasse 1
2 15763 Torben Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 184/00  
  Gevær, 15m. - Klasse 2
5 15402 Per Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 176/01  
  Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 14658 Louise Pedersen 01-513 Vester Hassing Skf. 194/05 P
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 103892 Kasper Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 200/10    200/11    400/21 G
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 108955 Silja Francoise Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/10    199/10    399/20 G
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J1
1 94453 Frederik Axelsen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/04    200/05    400/09 G
3 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/04    199/06    394/10 B
4 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 196/03    196/04    392/07  
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J2
2 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 196/07    195/03    391/10 S
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 103892 Kasper Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 200/10 P
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK2
1 108955 Silja Francoise Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/10 P
2 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/04  
  Luftgevær, 15m. - Klasse J1
1 94453 Frederik Axelsen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/04 P
2 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 199/07 P
4 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 196/03  
5 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/04  
  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
2 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 196/07 P
  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
2 109338 Jens Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 190/03  
  Standardpistol, 15m. - Klasse V1
1 97723 Peer Frost Olesen 01-513 Vester Hassing Skf. 273/90 P
2 15935 Henry Thomsen 01-513 Vester Hassing Skf. 268/88 P
3 15402 Per Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 264/86  
  Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK1
2 15796 Peter Simonsen 01-513 Vester Hassing Skf. 271/86 P
  Luftpistol, 15m. - Klasse VET
1 15935 Henry Thomsen 01-513 Vester Hassing Skf. 277/92 P
2 15402 Per Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 261/90  
           
  Luft pistol 10m 40 skud        
  Henry Thomsen 358 Vesterhassing skytteforening G  
           
  Luftpistol 10m 30 skud        
  Per Schultz 215 Vesterhassing Skytteforening G  

 

05-01-2014 17:13:44 

RESULTATLISTE
Vester Hassing Nytårsstævne 15 meter Riffel

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK1

1

102409

Magnus Larsen

01-514 Vodskov Skytteforening

200/06    200/08    400/14

G

2

106441

Thomas Grøn Bendixen

01-412 Hjørring Skytteforening

200/11    199/13    399/24

S

3

109040

Anna Pejs Wernich Thomsen

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

200/10    199/11    399/21

B

4

98051

Jonas Brix Kristensen

01-513 Vester Hassing Skf.

200/07    199/12    399/19

5

94918

Emil Malmkjær

01-548 Vilsted Skf.

198/09    200/04    398/13

6

94800

Trine Herskind

01-514 Vodskov Skytteforening

199/10    199/07    398/17

7

103890

Hanna Houen Jensen

01-513 Vester Hassing Skf.

200/10    198/05    398/15

8

111109

Bastian Boldt

01-514 Vodskov Skytteforening

198/09    199/12    397/21

9

104886

Emil L. Nielsen

01-513 Vester Hassing Skf.

199/06    198/08    397/14

10

103696

Louise Karstoft

01-514 Vodskov Skytteforening

200/11    197/09    397/20

11

100088

Emma Myrup Langgaard

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

197/06    198/09    395/15

12

104385

Jacob Schultz

01-513 Vester Hassing Skf.

197/10    196/08    393/18

13

11872

Mathias Levinsen

01-548 Vilsted Skf.

197/04    196/07    393/11

14

97889

Luckas Heby Pedersen

01-501 Aalborg Skyttekreds

194/08    198/07    392/15

15

103011

Gry Abildgaard Zaar Lassen

01-509 Ulsted Skf.

198/08    194/05    392/13

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK2

1

104375

Freja Møller Pedersen

01-503 Vadum Skf.

198/09    200/05    398/14

G

2

108955

Silja Francoise Nielsen

01-513 Vester Hassing Skf.

197/07    198/06    395/13

S

3

109398

Nicoline Holm Pedersen

01-509 Ulsted Skf.

195/01    198/06    393/07

B

4

109169

Sarah Rævdal Tuure

01-503 Vadum Skf.

195/06    197/04    392/10

5

90144

Linnea Dyrskjøt

01-503 Vadum Skf.

195/02    195/06    390/08

6

108748

Kathrine Jakobsen

01-513 Vester Hassing Skf.

192/04    195/06    387/10

7

106965

Alexander H. Santis

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

194/05    193/05    387/10

8

113918

Christian Lund

01-503 Vadum Skf.

191/06    192/05    383/11

9

103375

Niels Løjengaard Hermansen

01-516 Mou & Omegns Skf.

184/01    185/01    369/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK3

1

113921

Linette Koch

01-503 Vadum Skf.

199/09    198/11    397/20

G

2

113709

Signe Lykke Pedersen

01-503 Vadum Skf.

192/07    197/03    389/10

S

3

112345

Magnus Søholm

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

191/03    191/03    382/06

B

4

113909

Rasmus Dahlin

01-516 Mou & Omegns Skf.

190/02    189/03    379/05

5

108860

Jon Jensen

01-516 Mou & Omegns Skf.

188/02    184/01    372/03

6

102086

Jeppe Niss

01-516 Mou & Omegns Skf.

187/04    184/03    371/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK4

1

114684

Mads Lynge

01-513 Vester Hassing Skf.

197/05    199/10    396/15

G

2

114947

Patrick Kolmorgen

01-503 Vadum Skf.

195/04    197/10    392/14

S

3

113586

Christian Bols Pedersen

01-513 Vester Hassing Skf.

195/05    197/03    392/08

B

4

113912

Mathias Hessellund

01-514 Vodskov Skytteforening

198/07    194/06    392/13

5

114934

Rasmus B. Hald

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

192/02    198/07    390/09

6

114931

Cecilie Tousgaard

01-513 Vester Hassing Skf.

195/05    195/05    390/10

7

113919

Frederik Eisenhardt

01-503 Vadum Skf.

188/02    195/03    383/05

8

113705

Nicolai Mathias Christensen

01-503 Vadum Skf.

191/02    192/04    383/06

9

114842

Mathilde Lindberg

01-513 Vester Hassing Skf.

189/04    190/01    379/05

10

113710

William Ekman Johannesen

01-503 Vadum Skf.

187/05    185/01    372/06

11

113908

Maliina Dahlin

01-516 Mou & Omegns Skf.

180/00    186/03    366/03

12

113913

Martin Hessellund

01-514 Vodskov Skytteforening

183/00    183/02    366/02

13

113840

Nicoline V. Knapp

01-516 Mou & Omegns Skf.

184/01    180/02    364/03

14

113699

Jakob Imer

01-503 Vadum Skf.

175/00    188/04    363/04

15

114841

Magnus Bach Pedersen

01-513 Vester Hassing Skf.

176/00    184/05    360/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J1

1

86372

Christinna Herskind

01-501 Aalborg Skyttekreds

200/11    200/09    400/20

G

2

85492

Martin Jensen

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

199/08    200/12    399/20

S

3

92345

Daniel H. Pedersen

01-501 Aalborg Skyttekreds

200/09    199/11    399/20

B

4

94453

Frederik Axelsen

01-513 Vester Hassing Skf.

198/09    200/10    398/19

5

92807

Nikolaj Lund Nymann

01-513 Vester Hassing Skf.

199/11    199/07    398/18

6

105786

Jonas Pedersen

01-503 Vadum Skf.

199/06    199/08    398/14

7

97825

Frederik Hedemann

01-513 Vester Hassing Skf.

197/06    199/10    396/16

8

93828

Magnus Dahl

01-513 Vester Hassing Skf.

197/08    198/06    395/14

9

92905

Kaj Mørk

01-513 Vester Hassing Skf.

195/05    199/06    394/11

10

111624

Lærke Abildgaard Zaar Lassen

01-509 Ulsted Skf.

195/01    195/07    390/08

11

97292

Jonas Barsted Christensen

01-503 Vadum Skf.

190/01    191/03    381/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J2

1

90082

Emil Myrup Langgaard

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

195/07    197/06    392/13

G

2

111294

Nikoline Svendsen

01-513 Vester Hassing Skf.

192/03    198/03    390/06

S

3

100092

Frederik B. Sørensen

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

198/09    192/03    390/12

B

4

112462

Daniel Brun Flodin

01-516 Mou & Omegns Skf.

193/05    196/03    389/08

5

100403

Niels Kaasing

01-516 Mou & Omegns Skf.

193/01    194/04    387/05

6

97544

Esben Pallisgaard

01-516 Mou & Omegns Skf.

193/03    186/04    379/07

7

112464

Oliver Brun Flodin

01-516 Mou & Omegns Skf.

186/00    191/01    377/01

8

98049

Emili H. Sørensen

01-516 Mou & Omegns Skf.

186/01    190/02    376/03

9

99346

Mathias Meulengracht

01-516 Mou & Omegns Skf.

187/01    188/03    375/04

10

98923

Annemette Mejlvang Guldbæk

01-516 Mou & Omegns Skf.

184/01    184/01    368/02

11

99345

Mads Meulengracht

01-516 Mou & Omegns Skf.

175/00    179/00    354/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG

1

95234

Mikkel Bertelsen

01-514 Vodskov Skytteforening

183/00    181/00    364/00

G

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 1

1

17033

Lars Ørum Pedersen

01-501 Aalborg Skyttekreds

196/03    199/11    395/14

G

2

15763

Torben Klit Andersen

01-513 Vester Hassing Skf.

188/01    189/04    377/05

3

14878

Andy Petersen

01-513 Vester Hassing Skf.

186/02    186/00    372/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 2

1

15485

Dennis Nielsen

01-509 Ulsted Skf.

187/01    191/05    378/06

G

2

97314

Christoffer Skov Olsen

01-508 Skørping Skytteforening

183/00    184/02    367/02

S

3

17184

Flemming B. Frederiksen

01-504 Postens Skyttelaug

182/02    179/02    361/04

4

15402

Per Schultz

01-513 Vester Hassing Skf.

174/00    179/01    353/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 3

1

96896

Pia Jensen

05-115 Grenå Skyttekreds

178/00    179/00    357/00

G

2

15368

Anna-Maria Thierry Andersen

01-513 Vester Hassing Skf.

168/00    173/00    341/00

3

15890

Karsten Vestergaard

01-513 Vester Hassing Skf.

169/01    169/00    338/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V1

1

10470

Ole H. Madsen

01-404 Frederikshavn Skyttekreds

198/07    200/04    398/11

G

2

106337

Kim Bønsdorff Munkholm

05-115 Grenå Skyttekreds

198/07    199/09    397/16

S

3

102175

Arne Schiönning

01-501 Aalborg Skyttekreds

194/04    195/03    389/07

4

15404

Ole M. Nielsen

01-509 Ulsted Skf.

195/04    192/04    387/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V3

1

108861

Øyvind Jensen

01-516 Mou & Omegns Skf.

182/02    186/02    368/04

G

2

17163

Hans Jørgen Madsen

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

176/00    173/02    349/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1

1

17242

Birgitte Kort Jørgensen

01-501 Aalborg Skyttekreds

200/11    200/12    400/23

G

2

15852

Mariann H. Weinreich

01-509 Ulsted Skf.

198/07    199/04    397/11

S

3

11933

Lars Jakobsen

01-548 Vilsted Skf.

198/07    198/08    396/15

B

4

14706

Katja Rasmussen

01-503 Vadum Skf.

197/10    198/10    395/20

5

11779

Rasmus M. Larsen

01-548 Vilsted Skf.

198/07    197/07    395/14

6

11820

Nicolai Wahlgreen

01-548 Vilsted Skf.

196/07    198/08    394/15

7

87497

Jørgen Thomsen

01-561 Hobro Egnens Skytteforening

199/04    195/04    394/08

8

87498

Benjamin Schou Thomsen

01-561 Hobro Egnens Skytteforening

196/06    196/08    392/14

9

93376

Birte Strøm

01-513 Vester Hassing Skf.

195/04    196/07    391/11

10

88866

Matias Juellund

01-508 Skørping Skytteforening

196/05    195/04    391/09

11

12102

Brian Jensen

01-548 Vilsted Skf.

192/02    197/05    389/07

12

102415

Jens Nielsen

01-514 Vodskov Skytteforening

195/04    194/07    389/11

13

97298

Charlotte Larsen

01-548 Vilsted Skf.

193/02    190/03    383/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2

1

82915

Anita Máck Zack

01-548 Vilsted Skf.

197/07    197/05    394/12

G

2

87578

Michael Nielsen

01-416 Pandrup Skytteforening

196/06    195/08    391/14

S

3

103697

Jens Ingerslev Larsen

01-514 Vodskov Skytteforening

194/07    196/07    390/14

B

4

14658

Louise Pedersen

01-513 Vester Hassing Skf.

198/07    191/01    389/08

5

92558

Michael Bagi Pedersen

01-503 Vadum Skf.

192/05    194/01    386/06

6

109267

Mie Harder

05-115 Grenå Skyttekreds

193/02    193/03    386/05

7

103695

Bent Andersen

01-514 Vodskov Skytteforening

195/03    191/03    386/06

8

93377

Anders Høgh

01-513 Vester Hassing Skf.

189/02    196/04    385/06

9

107943

Britta Kristensen

01-513 Vester Hassing Skf.

188/04    195/02    383/06

10

92559

Nicolai Alex Bagi Pedersen

01-503 Vadum Skf.

189/05    192/01    381/06

11

14776

Inger Rasmussen

01-503 Vadum Skf.

190/02    190/00    380/02

12

14845

Christian Ottesen

01-503 Vadum Skf.

194/03    186/01    380/04

13

102087

Jens Niss

01-516 Mou & Omegns Skf.

191/01    183/01    374/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3

1

15317

Gitte Rasmussen

01-509 Ulsted Skf.

197/07    196/08    393/15

G

2

97884

Jesper Pedersen

01-501 Aalborg Skyttekreds

193/03    198/08    391/11

S

3

13078

Torben Bak

01-508 Skørping Skytteforening

186/00    192/05    378/05

B

4

13902

Jan Niemann Jensen

01-416 Pandrup Skytteforening

187/03    191/05    378/08

5

99019

Charlotte Pallisgaard

01-516 Mou & Omegns Skf.

186/01    191/03    377/04

6

105345

Henning Guldbæk

01-516 Mou & Omegns Skf.

188/03    189/01    377/04

7

101930

Jessie Meulengracht

01-516 Mou & Omegns Skf.

189/03    187/01    376/04

8

99344

Klaus Meulengracht

01-516 Mou & Omegns Skf.

185/01    185/01    370/02

9

13177

Allan Bak

01-508 Skørping Skytteforening

179/00    170/00    349/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK1

1

103696

Louise Karstoft

01-514 Vodskov Skytteforening

200/11

P

1

106441

Thomas Grøn Bendixen

01-412 Hjørring Skytteforening

200/11

P

3

103890

Hanna Houen Jensen

01-513 Vester Hassing Skf.

200/10

P

3

109040

Anna Pejs Wernich Thomsen

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

200/10

P

5

98051

Jonas Brix Kristensen

01-513 Vester Hassing Skf.

200/07

P

6

102409

Magnus Larsen

01-514 Vodskov Skytteforening

200/06

P

7

94800

Trine Herskind

01-514 Vodskov Skytteforening

199/10

8

104886

Emil L. Nielsen

01-513 Vester Hassing Skf.

199/06

9

97824

Tobias E. Sørensen

01-513 Vester Hassing Skf.

199/05

10

84243

Max B. S. Raunkjær

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

198/10

11

111109

Bastian Boldt

01-514 Vodskov Skytteforening

198/09

11

94918

Emil Malmkjær

01-548 Vilsted Skf.

198/09

13

103011

Gry Abildgaard Zaar Lassen

01-509 Ulsted Skf.

198/08

14

104385

Jacob Schultz

01-513 Vester Hassing Skf.

197/10

15

100088

Emma Myrup Langgaard

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

197/06

16

11872

Mathias Levinsen

01-548 Vilsted Skf.

197/04

17

103892

Kasper Schultz

01-513 Vester Hassing Skf.

196/08

18

97889

Luckas Heby Pedersen

01-501 Aalborg Skyttekreds

194/08

19

101294

Rasmus Parup Kristensen

01-411 Hjallerup Skytteforening

192/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK2

1

113369

Dirch Pedersen

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

199/06

P

2

104375

Freja Møller Pedersen

01-503 Vadum Skf.

198/09

P

3

108955

Silja Francoise Nielsen

01-513 Vester Hassing Skf.

197/07

P

4

109169

Sarah Rævdal Tuure

01-503 Vadum Skf.

195/06

P

5

90144

Linnea Dyrskjøt

01-503 Vadum Skf.

195/02

P

6

109398

Nicoline Holm Pedersen

01-509 Ulsted Skf.

195/01

P

7

106965

Alexander H. Santis

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

194/05

8

110824

Simon Pedersen

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

194/04

9

108748

Kathrine Jakobsen

01-513 Vester Hassing Skf.

192/04

10

113918

Christian Lund

01-503 Vadum Skf.

191/06

11

103375

Niels Løjengaard Hermansen

01-516 Mou & Omegns Skf.

184/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK3

1

113921

Linette Koch

01-503 Vadum Skf.

199/09

P

2

113709

Signe Lykke Pedersen

01-503 Vadum Skf.

192/07

P

3

112345

Magnus Søholm

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

191/03

P

4

15758

Trine Weinreich Klit Andersen

01-513 Vester Hassing Skf.

190/05

5

113909

Rasmus Dahlin

01-516 Mou & Omegns Skf.

190/02

6

108860

Jon Jensen

01-516 Mou & Omegns Skf.

188/02

7

102086

Jeppe Niss

01-516 Mou & Omegns Skf.

187/04

8

107120

Johanne Axelsen

01-513 Vester Hassing Skf.

184/03

9

110586

Christian P. W. Thomsen

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

175/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK4

1

113912

Mathias Hessellund

01-514 Vodskov Skytteforening

198/07

P

2

113368

Alex Rahr Maansen

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

198/07

P

3

114684

Mads Lynge

01-513 Vester Hassing Skf.

197/05

P

4

114931

Cecilie Tousgaard

01-513 Vester Hassing Skf.

195/05

P

5

113586

Christian Bols Pedersen

01-513 Vester Hassing Skf.

195/05

P

6

114947

Patrick Kolmorgen

01-503 Vadum Skf.

195/04

P

7

114934

Rasmus B. Hald

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

192/02

8

113705

Nicolai Mathias Christensen

01-503 Vadum Skf.

191/02

9

114842

Mathilde Lindberg

01-513 Vester Hassing Skf.

189/04

10

113919

Frederik Eisenhardt

01-503 Vadum Skf.

188/02

11

113710

William Ekman Johannesen

01-503 Vadum Skf.

187/05

12

113840

Nicoline V. Knapp

01-516 Mou & Omegns Skf.

184/01

13

114843

Jens Kaae Rasmussen

01-513 Vester Hassing Skf.

184/00

14

113913

Martin Hessellund

01-514 Vodskov Skytteforening

183/00

15

113908

Maliina Dahlin

01-516 Mou & Omegns Skf.

180/00

16

114841

Magnus Bach Pedersen

01-513 Vester Hassing Skf.

176/00

17

113699

Jakob Imer

01-503 Vadum Skf.

175/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J1

1

86372

Christinna Herskind

01-501 Aalborg Skyttekreds

200/11

P

2

92345

Daniel H. Pedersen

01-501 Aalborg Skyttekreds

200/09

P

3

92807

Nikolaj Lund Nymann

01-513 Vester Hassing Skf.

199/11

P

4

85492

Martin Jensen

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

199/08

P

5

105786

Jonas Pedersen

01-503 Vadum Skf.

199/06

P

6

94453

Frederik Axelsen

01-513 Vester Hassing Skf.

198/09

7

93031

Simon Andersen

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

197/09

8

93828

Magnus Dahl

01-513 Vester Hassing Skf.

197/08

9

97825

Frederik Hedemann

01-513 Vester Hassing Skf.

197/06

10

92905

Kaj Mørk

01-513 Vester Hassing Skf.

195/05

11

111624

Lærke Abildgaard Zaar Lassen

01-509 Ulsted Skf.

195/01

12

97292

Jonas Barsted Christensen

01-503 Vadum Skf.

190/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J2

1

100092

Frederik B. Sørensen

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

198/09

P

2

101293

Pernille Parup Kristensen

01-411 Hjallerup Skytteforening

197/05

P

3

101023

Oliver Munk

01-513 Vester Hassing Skf.

196/07

P

4

90082

Emil Myrup Langgaard

01-550 Løgstør Sportsskytteklub

195/07

P

5

112462

Daniel Brun Flodin

01-516 Mou & Omegns Skf.

193/05

P

6

97544

Esben Pallisgaard

01-516 Mou & Omegns Skf.

193/03

P

7

100403

Niels Kaasing

01-516 Mou & Omegns Skf.

193/01

P

8

16821

Frej Czapkowski Thrane

01-532 St. Restrup Skf.

192/05

9

111294

Nikoline Svendsen

01-513 Vester Hassing Skf.

192/03

10

89388

Frederik Nørgaard Pedersen

01-532 St. Restrup Skf.

191/05

11

99346

Mathias Meulengracht

01-516 Mou & Omegns Skf.

187/01

12

98049

Emili H. Sørensen

01-516 Mou & Omegns Skf.

186/01

13

112464

Oliver Brun Flodin

01-516 Mou & Omegns Skf.

186/00

14

110811

Fabian B. Isaksen

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

184/03

15

98923

Annemette Mejlvang Guldbæk

01-516 Mou & Omegns Skf.

184/01

16

99345

Mads Meulengracht

01-516 Mou & Omegns Skf.

175/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG

1

95234

Mikkel Bertelsen

01-514 Vodskov Skytteforening

183/00

P

2

100082

Mathias B. Larsen

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

169/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 1

1

17033

Lars Ørum Pedersen

01-501 Aalborg Skyttekreds

196/03

P

2

15763

Torben Klit Andersen

01-513 Vester Hassing Skf.

188/01

3

14878

Andy Petersen

01-513 Vester Hassing Skf.

186/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 2

1

15485

Dennis Nielsen

01-509 Ulsted Skf.

187/01

P

2

97314

Christoffer Skov Olsen

01-508 Skørping Skytteforening

183/00

3

17184

Flemming B. Frederiksen

01-504 Postens Skyttelaug

182/02

4

15633

Eyvind Kristensen

01-411 Hjallerup Skytteforening

179/02

5

15402

Per Schultz

01-513 Vester Hassing Skf.

174/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 3

1

96896

Pia Jensen

05-115 Grenå Skyttekreds

178/00

P

2

15697

Lars Kristensen

01-411 Hjallerup Skytteforening

172/00

3

15890

Karsten Vestergaard

01-513 Vester Hassing Skf.

169/01

4

15368

Anna-Maria Thierry Andersen

01-513 Vester Hassing Skf.

168/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V1

1

14490

Winnie Therkildsen

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

199/08

P

2

106337

Kim Bønsdorff Munkholm

05-115 Grenå Skyttekreds

198/07

P

3

10470

Ole H. Madsen

01-404 Frederikshavn Skyttekreds

198/07

P

4

15404

Ole M. Nielsen

01-509 Ulsted Skf.

195/04

5

17244

Birgit Prior

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

194/05

6

102175

Arne Schiönning

01-501 Aalborg Skyttekreds

194/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V2

1

15237

Kirsten Weinreich

01-509 Ulsted Skf.

194/05

P

2

15133

Svenne H. Weinreich

01-509 Ulsted Skf.

191/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V3

1

106980

Rose Andersen

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

185/02

P

2

108861

Øyvind Jensen

01-516 Mou & Omegns Skf.

182/02

3

17163

Hans Jørgen Madsen

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

176/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK1

1

17242

Birgitte Kort Jørgensen

01-501 Aalborg Skyttekreds

200/11

P

2

87497

Jørgen Thomsen

01-561 Hobro Egnens Skytteforening

199/04

P

3

11779

Rasmus M. Larsen

01-548 Vilsted Skf.

198/07

P

3

11933

Lars Jakobsen

01-548 Vilsted Skf.

198/07

P

3

15852

Mariann H. Weinreich

01-509 Ulsted Skf.

198/07

P

6

14706

Katja Rasmussen

01-503 Vadum Skf.

197/10

7

11820

Nicolai Wahlgreen

01-548 Vilsted Skf.

196/07

8

87498

Benjamin Schou Thomsen

01-561 Hobro Egnens Skytteforening

196/06

9

88866

Matias Juellund

01-508 Skørping Skytteforening

196/05

10

102415

Jens Nielsen

01-514 Vodskov Skytteforening

195/04

10

93376

Birte Strøm

01-513 Vester Hassing Skf.

195/04

12

97298

Charlotte Larsen

01-548 Vilsted Skf.

193/02

13

12102

Brian Jensen

01-548 Vilsted Skf.

192/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK2

1

14658

Louise Pedersen

01-513 Vester Hassing Skf.

198/07

P

2

82915

Anita Máck Zack

01-548 Vilsted Skf.

197/07

P

3

87578

Michael Nielsen

01-416 Pandrup Skytteforening

196/06

P

4

103695

Bent Andersen

01-514 Vodskov Skytteforening

195/03

5

103697

Jens Ingerslev Larsen

01-514 Vodskov Skytteforening

194/07

6

10827

Ole Vagn Larsen

01-412 Hjørring Skytteforening

194/05

7

14845

Christian Ottesen

01-503 Vadum Skf.

194/03

8

112246

Anne Lise Herskind

01-514 Vodskov Skytteforening

193/06

9

109267

Mie Harder

05-115 Grenå Skyttekreds

193/02

10

92558

Michael Bagi Pedersen

01-503 Vadum Skf.

192/05

11

102087

Jens Niss

01-516 Mou & Omegns Skf.

191/01

12

14776

Inger Rasmussen

01-503 Vadum Skf.

190/02

13

92559

Nicolai Alex Bagi Pedersen

01-503 Vadum Skf.

189/05

14

93377

Anders Høgh

01-513 Vester Hassing Skf.

189/02

15

107943

Britta Kristensen

01-513 Vester Hassing Skf.

188/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK3

1

15317

Gitte Rasmussen

01-509 Ulsted Skf.

197/07

P

2

97884

Jesper Pedersen

01-501 Aalborg Skyttekreds

193/03

P

3

101930

Jessie Meulengracht

01-516 Mou & Omegns Skf.

189/03

P

4

105345

Henning Guldbæk

01-516 Mou & Omegns Skf.

188/03

5

13902

Jan Niemann Jensen

01-416 Pandrup Skytteforening

187/03

6

99019

Charlotte Pallisgaard

01-516 Mou & Omegns Skf.

186/01

7

13078

Torben Bak

01-508 Skørping Skytteforening

186/00

8

99344

Klaus Meulengracht

01-516 Mou & Omegns Skf.

185/01

9

109338

Jens Nielsen

01-513 Vester Hassing Skf.

182/03

10

112387

Ole Søholm

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

180/02

11

13177

Allan Bak

01-508 Skørping Skytteforening

179/00

12

M0001

Henrik Jacobsen

01-513 Vester Hassing Skf.

174/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1

1

107342

Emma-Sofie Petersen

01-531 Lindholm Sports Skytte Klub

200/08    200/06    400/14

G

2

103892

Kasper Schultz

01-513 Vester Hassing Skf.

200/03    200/10    400/13

S

3

106441

Thomas Grøn Bendixen

01-412 Hjørring Skytteforening

200/10    199/05    399/15

B

4

97824

Tobias E. Sørensen

01-513 Vester Hassing Skf.

200/06    199/06    399/12

5

103890

Hanna Houen Jensen

01-513 Vester Hassing Skf.

197/04    198/05    395/09

6

98051

Jonas Brix Kristensen

01-513 Vester Hassing Skf.

196/01    198/10    394/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2

1

108955

Silja Francoise Nielsen

01-513 Vester Hassing Skf.

197/06    197/04    394/10

G

2

11872